Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M6-50
NSE-34812-M6-50 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M6-50
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M6
Datasheet Download
NSE-34812-M6-50.pdf
Availability of NSE-34812-M6-50
QUANTITY
NSE-34812-M6-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M6-50
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M6-50
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.472" (11.99mm)
Head Height0.181" (4.60mm)
Length - Below Head1.969" (50.00mm)
Length - Overall2.150" (54.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M6-50
NSE-34812-M6-50 Details Description
Related parts for NSE-34812-M6-50
CONV DC/DC 5V OUT 150W ACTIVE LO datasheet.pdf
CAP CER 27PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC FRAMER DS3/E3 SGL 100QFP datasheet.pdf
GDT 470V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 98MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 250V SCREW datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
MICRO 25C S 120" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf