Omron Automation & Safety NSJ10-TV00B-G5D
NSJ10-TV00B-G5D picture photo
Mfg. Part Number
NSJ10-TV00B-G5D
Manufacturer
Product Category
Controllers - Programmable Logic (PLC)
Brief Description
CONTROL LOGIC 10" CPU45 BLK 24V
Datasheet Download
NSJ10-TV00B-G5D.pdf
Availability of NSJ10-TV00B-G5D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NSJ10-TV00B-G5D Order Process
Ship out your order
Specifications of NSJ10-TV00B-G5D
Internal Part NumberEIS-NSJ10-TV00B-G5D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLNJS Series HMI/PLC Feb/2012
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Programmable Logic (PLC)
SeriesNSJ
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type-
Voltage - Supply24VDC
Display TypeTFT - Color LCD
Number Of Characters Per Row-
Expandable30 Modules (3 Racks) Max
CommunicationsDeviceNet, RS-232C, USB
Memory Size32K Words
Mounting TypePanel Mount
FeaturesBattery Backup
Operating Temperature0°C ~ 45°C
Ingress ProtectionIP65 (Face)
SoftwareCX-One
ApprovalsCE, cULus, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSJ10-TV00B-G5D
Related LinksNSJ10-T, NSJ10-TV00B-G5D Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
NSJ10-TV00B-G5D Details Description
Related parts for NSJ10-TV00B-G5D
CABLE CLAMP NATURAL 1/8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.3MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CARD GUIDE FR 4.5X0.078" RUST datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CLUSTER BLOCK HSG .090 DIA datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf