Techflex NSN0.75NY70
NSN0.75NY70 picture photo
Mfg. Part Number
NSN0.75NY70
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
NON-SKID 3/4" NEON YELLOW 70'
Datasheet Download
NSN0.75NY70.pdf
Availability of NSN0.75NY70
QUANTITY
NSN0.75NY70 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSN0.75NY70
Internal Part NumberEIS-NSN0.75NY70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum1.250" (31.80mm)
Length70.0' (21.34m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesSlip Resistant
ColorYellow, Neon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSN0.75NY70
Related LinksNSN0., NSN0.75NY70 Datasheet, Techflex Distributor
NSN0.75NY70 Details Description
Related parts for NSN0.75NY70
TXRX RS485/422 LOW POWER 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf