Techflex NSN1.25NY50
NSN1.25NY50 picture photo
Mfg. Part Number
NSN1.25NY50
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
NON-SKID 1-1/4" NEON YELLOW 50'
Datasheet Download
NSN1.25NY50.pdf
Availability of NSN1.25NY50
QUANTITY
NSN1.25NY50 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSN1.25NY50
Internal Part NumberEIS-NSN1.25NY50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum1.750" (44.50mm)
Length50' (15.24m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesSlip Resistant
ColorYellow, Neon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSN1.25NY50
Related LinksNSN1., NSN1.25NY50 Datasheet, Techflex Distributor
NSN1.25NY50 Details Description
Related parts for NSN1.25NY50
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" HEADER datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN USB SOCKET 4POS TYPE B datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC 1.5KA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf