ON Semiconductor NSV1C300ET4G
NSV1C300ET4G picture photo
Mfg. Part Number
NSV1C300ET4G
Brief Description
TRANS PNP 100V 3A 3DPAK
Datasheet Download
NSV1C300ET4G.pdf
Availability of NSV1C300ET4G
QUANTITY
NSV1C300ET4G Order Process
Ship out your order
Specifications of NSV1C300ET4G
Internal Part NumberEIS-NSV1C300ET4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)100V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic400mV @ 300mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce120 @ 1A, 2V
Power - Max2.1W
Frequency - Transition100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSV1C300ET4G
Related LinksNSV1C3, NSV1C300ET4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NSV1C300ET4G Details Description
Related parts for NSV1C300ET4G
RES SMD 25K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 28SSOP datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 5.12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf