Omron Automation & Safety NT20S-KBA01
NT20S-KBA01 picture photo
Mfg. Part Number
NT20S-KBA01
Manufacturer
Product Category
Controllers - Accessories
Brief Description
CHEM RESISTANT CVR FOR NT21
Datasheet Download
NT20S-KBA01.pdf
Availability of NT20S-KBA01
QUANTITY
NT20S-KBA01 Order Process
Ship out your order
Specifications of NT20S-KBA01
Internal Part NumberEIS-NT20S-KBA01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Accessories
SeriesNT20S
Accessory TypeProtective Sheet
For Use With/Related ProductsNT Series
Specifications-
Number of Positions-
Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NT20S-KBA01
Related LinksNT20S, NT20S-KBA01 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
NT20S-KBA01 Details Description
Related parts for NT20S-KBA01
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 1M datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT 0.157" GRAY datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 845K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf