Vishay/BCcomponents NTCLE100CL154JB0
NTCLE100CL154JB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100CL154JB0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR 150K OHM NTC LEADED
Datasheet Download
NTCLE100CL154JB0.pdf
Availability of NTCLE100CL154JB0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTCLE100CL154JB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100CL154JB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100CL154JB0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series2322
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C150k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±2.5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854370K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100CL154JB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100CL154JB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100CL154JB0 Details Description
Related parts for NTCLE100CL154JB0
EMULATION MCU/8BIT CMOS EMULATIO datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 14POS DL .100 datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NO 5A 125V datasheet.pdf
PUNCH UNIT ASSY 1/2 CONDUIT datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
AM 60510 75 60510 datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 190780122 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf