Vishay/BCcomponents NTCLE100CL223JB0
NTCLE100CL223JB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100CL223JB0
Brief Description
THERMISTOR 22K OHM NTC LEADED
Datasheet Download
NTCLE100CL223JB0.pdf
Availability of NTCLE100CL223JB0
QUANTITY
NTCLE100CL223JB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100CL223JB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100CL223JB0
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±2%
B25/75-
B25/853740K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire0.59" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100CL223JB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100CL223JB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100CL223JB0 Details Description
Related parts for NTCLE100CL223JB0
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TAPE 5906 VHB FOAM 0.5" X 72YD datasheet.pdf