Vishay/BCcomponents NTCLE100CL473HB0
NTCLE100CL473HB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100CL473HB0
Brief Description
THERMISTOR 47K OHM NTC LEADED
Datasheet Download
NTCLE100CL473HB0.pdf
Availability of NTCLE100CL473HB0
QUANTITY
NTCLE100CL473HB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100CL473HB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100CL473HB0
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1.5%
B25/75-
B25/854090K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire0.59" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100CL473HB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100CL473HB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100CL473HB0 Details Description
Related parts for NTCLE100CL473HB0
SWITCH PUSH SPDT 0.025A 50V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 260A Y4-M6 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 20POS 5A datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 24V datasheet.pdf