Vishay/BCcomponents NTCLE100CL474HB0
NTCLE100CL474HB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100CL474HB0
Brief Description
THERMISTOR 470K OHM NTC LEADED
Datasheet Download
NTCLE100CL474HB0.pdf
Availability of NTCLE100CL474HB0
QUANTITY
NTCLE100CL474HB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100CL474HB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100CL474HB0
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C470k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1.5%
B25/75-
B25/854570K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100CL474HB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100CL474HB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100CL474HB0 Details Description
Related parts for NTCLE100CL474HB0
MODULE SCR/DIODE 55A 380VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 4PS .100 DL STR GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.63 OHM 10% 300W datasheet.pdf
BATTERY PACK 9.6V 3100MAH NIMH datasheet.pdf
IC FPGA 63 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 10.7A 6.5 MOHM datasheet.pdf