Vishay/BCcomponents NTCLE100E3223GB0
NTCLE100E3223GB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100E3223GB0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 22K 2% RADIAL
Datasheet Download
NTCLE100E3223GB0.pdf
Availability of NTCLE100E3223GB0
QUANTITY
NTCLE100E3223GB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100E3223GB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100E3223GB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±2%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/853740K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire0.59" (15.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100E3223GB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100E3223GB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100E3223GB0 Details Description
Related parts for NTCLE100E3223GB0
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 32"W datasheet.pdf
PANEL FRONT 16.7X1.73X0.5" BE/GY datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 9 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V JB 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 62POS datasheet.pdf