Vishay/BCcomponents NTCLE100E3224GB0
NTCLE100E3224GB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100E3224GB0
Brief Description
THERMISTOR NTC 220K 2% RADIAL
Datasheet Download
NTCLE100E3224GB0.pdf
Availability of NTCLE100E3224GB0
QUANTITY
NTCLE100E3224GB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100E3224GB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100E3224GB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C220k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±2.5%
B25/75-
B25/854370K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire0.59" (15.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100E3224GB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100E3224GB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100E3224GB0 Details Description
Related parts for NTCLE100E3224GB0
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.1A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 430 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 220K OHM 10SIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf