Vishay/BCcomponents NTCLE203E3104HB0
NTCLE203E3104HB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE203E3104HB0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% BEAD
Datasheet Download
NTCLE203E3104HB0.pdf
Availability of NTCLE203E3104HB0
QUANTITY
NTCLE203E3104HB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE203E3104HB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE203E3104HB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1.5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854190K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire1.58" (40.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE203E3104HB0
Related LinksNTCLE203, NTCLE203E3104HB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE203E3104HB0 Details Description
Related parts for NTCLE203E3104HB0
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS TRN GRN 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC VREG SGL LNB W/I2C 28-HTSSOP datasheet.pdf
27P CST 100 CONN HSG datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf