Vishay/BCcomponents NTCLE213E3104JXB0
NTCLE213E3104JXB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE213E3104JXB0
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% RADIA
Datasheet Download
NTCLE213E3104JXB0.pdf
Availability of NTCLE213E3104JXB0
QUANTITY
NTCLE213E3104JXB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE213E3104JXB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE213E3104JXB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTCLE213 Series Temperature Sensor
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1.5%
B25/75-
B25/854190K
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire1.22" (31.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE213E3104JXB0
Related LinksNTCLE213, NTCLE213E3104JXB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE213E3104JXB0 Details Description
Related parts for NTCLE213E3104JXB0
RELAY OPTO AC/DC 100V 2.0A 4-SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 48CABGA datasheet.pdf
IC PFC CTRLR TRANSITN-MODE 8SOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 15A SOT-93 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf