Vishay/BCcomponents NTCLE413E2103H400
NTCLE413E2103H400 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE413E2103H400
Brief Description
THERMISTOR NTC 10K OHMS WIRE
Datasheet Download
NTCLE413E2103H400.pdf
Availability of NTCLE413E2103H400
QUANTITY
NTCLE413E2103H400 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE413E2103H400
Internal Part NumberEIS-NTCLE413E2103H400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±0.5%
B25/75-
B25/853984K
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Power - Max250mW
Length - Lead Wire*
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE413E2103H400
Related LinksNTCLE413, NTCLE413E2103H400 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE413E2103H400 Details Description
Related parts for NTCLE413E2103H400
FIXED IND 100UH 105MA 8.8 OHM datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 3000PSI LCD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/3.3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf