Vishay/BCcomponents NTCLE413E2104H400
NTCLE413E2104H400 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE413E2104H400
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% BEAD
Datasheet Download
NTCLE413E2104H400.pdf
Availability of NTCLE413E2104H400
QUANTITY
NTCLE413E2104H400 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE413E2104H400
Internal Part NumberEIS-NTCLE413E2104H400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1.5%
B25/75-
B25/854190K
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Power - Max250mW
Length - Lead Wire*
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE413E2104H400
Related LinksNTCLE413, NTCLE413E2104H400 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE413E2104H400 Details Description
Related parts for NTCLE413E2104H400
HOOK TEST HVY DUTY MACRO EXT RED datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000UH datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20QFN datasheet.pdf
IC TRPL INV SCHMITT TRIG 8-XSON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.2A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 4POS datasheet.pdf