Vishay/BCcomponents NTCLP100E3104H
NTCLP100E3104H picture photo
Mfg. Part Number
NTCLP100E3104H
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% CYL
Datasheet Download
NTCLP100E3104H.pdf
Availability of NTCLP100E3104H
QUANTITY
NTCLP100E3104H Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLP100E3104H
Internal Part NumberEIS-NTCLP100E3104H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±1.5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854190K
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Power - Max250mW
Length - Lead Wire*
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseCylindrical Probe, Brass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLP100E3104H
Related LinksNTCLP10, NTCLP100E3104H Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLP100E3104H Details Description
Related parts for NTCLP100E3104H
BOX ABS ALMOND 2.4"L X 1.85"W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 96POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf