Murata Electronics North America NTH5G10P36B681J08TH
NTH5G10P36B681J08TH picture photo
Mfg. Part Number
NTH5G10P36B681J08TH
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NTH5G10P36B681J08TH.pdf
Availability of NTH5G10P36B681J08TH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTH5G10P36B681J08TH Order Process
Ship out your order
Specifications of NTH5G10P36B681J08TH
Internal Part NumberEIS-NTH5G10P36B681J08TH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NTH5G10P36B681J08TH today.
SeriesNTH5G10P36B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NTH5G10P36B681J08TH
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNTH5G10P3, NTH5G10P36B681J08TH Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTH5G10P36B681J08TH Details Description
Related parts for NTH5G10P36B681J08TH
REGULATOR 1.5V 9A SIP VERT HZ HT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.36"L X 1.38"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 27PF 100V NP0 0508 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W SMA datasheet.pdf