Murata Electronics North America NTH5G20P39B472J07TE
NTH5G20P39B472J07TE picture photo
Mfg. Part Number
NTH5G20P39B472J07TE
Datasheet Download
NTH5G20P39B472J07TE.pdf
Availability of NTH5G20P39B472J07TE
QUANTITY
NTH5G20P39B472J07TE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTH5G20P39B472J07TE
Internal Part NumberEIS-NTH5G20P39B472J07TE
Delivery TimeIn stock, ship NTH5G20P39B472J07TE today.
SeriesNTH5G20P39B
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NTH5G20P39B472J07TE
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNTH5G20P3, NTH5G20P39B472J07TE Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTH5G20P39B472J07TE Details Description
Related parts for NTH5G20P39B472J07TE
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 100POS SMD datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 3A datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 37POS HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf