Vishay/Dale NTHS0402N05N4702JR
NTHS0402N05N4702JR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0402N05N4702JR
Brief Description
THERMOSTOR NTC 47K OHM 5% 0402
Datasheet Download
NTHS0402N05N4702JR.pdf
Availability of NTHS0402N05N4702JR
QUANTITY
NTHS0402N05N4702JR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0402N05N4702JR
Internal Part NumberEIS-NTHS0402N05N4702JR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753890K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0402N05N4702JR
Related LinksNTHS0402N, NTHS0402N05N4702JR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0402N05N4702JR Details Description
Related parts for NTHS0402N05N4702JR
DISPENSER WIRE RED W/50' WIRE datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.2A D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf