Vishay/Dale NTHS0402N05N4702KR
NTHS0402N05N4702KR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0402N05N4702KR
Brief Description
THERMOSTOR NTC 47K OHM 10% 0402
Datasheet Download
NTHS0402N05N4702KR.pdf
Availability of NTHS0402N05N4702KR
QUANTITY
NTHS0402N05N4702KR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0402N05N4702KR
Internal Part NumberEIS-NTHS0402N05N4702KR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C47k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753890K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0402N05N4702KR
Related LinksNTHS0402N, NTHS0402N05N4702KR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0402N05N4702KR Details Description
Related parts for NTHS0402N05N4702KR
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 612 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
HE/HA-C-STI.AG.2,5 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 350A 300VAC datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 36POS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 500KSPS 28TQFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL NATURAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf