Vishay/Dale NTHS0402N06N5001JE
NTHS0402N06N5001JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0402N06N5001JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 5K OHM 5% 0402
Datasheet Download
NTHS0402N06N5001JE.pdf
Availability of NTHS0402N06N5001JE
QUANTITY
NTHS0402N06N5001JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0402N06N5001JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0402N06N5001JE
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753254K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0402N06N5001JE
Related LinksNTHS0402N, NTHS0402N06N5001JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0402N06N5001JE Details Description
Related parts for NTHS0402N06N5001JE
CAP CER 22PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAS 12BIT SNGL 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN ADAPT RP SMA JACK-AMC JACK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TRIM 7-40PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf