Vishay/Dale NTHS0402N06N5001JP
NTHS0402N06N5001JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0402N06N5001JP
Brief Description
THERMOSTOR NTC 5K OHM 5% 0402
Datasheet Download
NTHS0402N06N5001JP.pdf
Availability of NTHS0402N06N5001JP
QUANTITY
NTHS0402N06N5001JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0402N06N5001JP
Internal Part NumberEIS-NTHS0402N06N5001JP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753254K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0402N06N5001JP
Related LinksNTHS0402N, NTHS0402N06N5001JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0402N06N5001JP Details Description
Related parts for NTHS0402N06N5001JP
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 320MA 1.1 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
RES 3.00K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PLUGINSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
SGE1510-0-1500A-2000C-2000C datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CONN FFC 68POS .5MM datasheet.pdf