Vishay/Dale NTHS0402N17N2503JE
NTHS0402N17N2503JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0402N17N2503JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 250K OHM 5% 0402
Datasheet Download
NTHS0402N17N2503JE.pdf
Availability of NTHS0402N17N2503JE
QUANTITY
NTHS0402N17N2503JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0402N17N2503JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0402N17N2503JE
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C250k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754064K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0402N17N2503JE
Related LinksNTHS0402N, NTHS0402N17N2503JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0402N17N2503JE Details Description
Related parts for NTHS0402N17N2503JE
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6DSBGA datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD15 PG21 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 90K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf