Vishay/Dale NTHS0603N01N1003JP
NTHS0603N01N1003JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N01N1003JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N01N1003JP.pdf
Availability of NTHS0603N01N1003JP
QUANTITY
NTHS0603N01N1003JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N01N1003JP
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N01N1003JP
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753964K
B25/853974K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N01N1003JP
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N01N1003JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N01N1003JP Details Description
Related parts for NTHS0603N01N1003JP
RES 10M OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 80A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 7.5MM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 4CH LVDS 56-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 8.3A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf