Vishay/Dale NTHS0603N01N3302JR
NTHS0603N01N3302JR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N01N3302JR
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N01N3302JR.pdf
Availability of NTHS0603N01N3302JR
QUANTITY
NTHS0603N01N3302JR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N01N3302JR
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N01N3302JR
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N01N3302JR
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N01N3302JR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N01N3302JR Details Description
Related parts for NTHS0603N01N3302JR
CONN RECEPT 8POS FMALE PCB datasheet.pdf
SENSR OPTO SLOT 3.4MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-6 POS NON SHORT datasheet.pdf
LED 7-SEG 7.6MM CA HE RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf