Vishay/Dale NTHS0603N01N6802KR
NTHS0603N01N6802KR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N01N6802KR
Brief Description
THERMISTOR NTC 68K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N01N6802KR.pdf
Availability of NTHS0603N01N6802KR
QUANTITY
NTHS0603N01N6802KR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N01N6802KR
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N01N6802KR
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C68k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N01N6802KR
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N01N6802KR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N01N6802KR Details Description
Related parts for NTHS0603N01N6802KR
CONN HEADER .120 12POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 3500MHZ TO-270-16 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
TERMINATION LEVER datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf