Vishay/Dale NTHS0603N02N3001JE
NTHS0603N02N3001JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N02N3001JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 3K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N02N3001JE.pdf
Availability of NTHS0603N02N3001JE
QUANTITY
NTHS0603N02N3001JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N02N3001JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N02N3001JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753477K
B25/853486K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N02N3001JE
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N02N3001JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N02N3001JE Details Description
Related parts for NTHS0603N02N3001JE
WIRE MARKER B/W .10-.20"1000PC datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 40POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IGBT 650V 250A 790W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
MOUNTING BLOCK BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FLEXWIRE CABLE-10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf