Vishay/Dale NTHS0603N03N1501JE
NTHS0603N03N1501JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N03N1501JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N03N1501JE.pdf
Availability of NTHS0603N03N1501JE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTHS0603N03N1501JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N03N1501JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N03N1501JE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N03N1501JE
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N03N1501JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N03N1501JE Details Description
Related parts for NTHS0603N03N1501JE
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP Chip Async Single 3.3V 256K x 16 Memory NEW Stocks datasheet.pdf
CBL ASSY RJ45 PLUG-RJ45 PLUG 2M datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 3A DO201AD datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 65E 5.5KV datasheet.pdf
RES 120 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 15W UFRM datasheet.pdf