Vishay/Dale NTHS0603N03N1501JR
NTHS0603N03N1501JR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N03N1501JR
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N03N1501JR.pdf
Availability of NTHS0603N03N1501JR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTHS0603N03N1501JR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N03N1501JR
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N03N1501JR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/853185K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N03N1501JR
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N03N1501JR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N03N1501JR Details Description
Related parts for NTHS0603N03N1501JR
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
LED CER REFLECTOR UW 6500K SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 72MA 13.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6A 32VDC 1206 datasheet.pdf
DIE-RD 1.000 COND PKGD datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf