Vishay/Dale NTHS0603N03N2201KR
NTHS0603N03N2201KR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N03N2201KR
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N03N2201KR.pdf
Availability of NTHS0603N03N2201KR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTHS0603N03N2201KR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N03N2201KR
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N03N2201KR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/853185K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N03N2201KR
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N03N2201KR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N03N2201KR Details Description
Related parts for NTHS0603N03N2201KR
OSC XO 288.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 79.4VC AXIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf