Vishay/Dale NTHS0603N03N2201KU
NTHS0603N03N2201KU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N03N2201KU
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N03N2201KU.pdf
Availability of NTHS0603N03N2201KU
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTHS0603N03N2201KU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N03N2201KU
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N03N2201KU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/853185K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N03N2201KU
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N03N2201KU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N03N2201KU Details Description
Related parts for NTHS0603N03N2201KU
CONN SOCKET 26POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 470MA 2 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf