Vishay/Dale NTHS0603N04N3303KE
NTHS0603N04N3303KE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N04N3303KE
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N04N3303KE.pdf
Availability of NTHS0603N04N3303KE
QUANTITY
NTHS0603N04N3303KE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N04N3303KE
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N04N3303KE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N04N3303KE
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N04N3303KE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N04N3303KE Details Description
Related parts for NTHS0603N04N3303KE
CONN HOUSING RCPT 12CIRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 1PS R/A 22AWG SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 4.0" DIA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
S 895/10 K/J 5% datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf