Vishay/Dale NTHS0805N01N2202KR
NTHS0805N01N2202KR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N01N2202KR
Brief Description
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N01N2202KR.pdf
Availability of NTHS0805N01N2202KR
QUANTITY
NTHS0805N01N2202KR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N01N2202KR
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N01N2202KR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753964K
B25/853974K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N01N2202KR
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N01N2202KR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N01N2202KR Details Description
Related parts for NTHS0805N01N2202KR
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.55A 108 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf