Vishay/Dale NTHS0805N01N5002JE
NTHS0805N01N5002JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N01N5002JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 50K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N01N5002JE.pdf
Availability of NTHS0805N01N5002JE
QUANTITY
NTHS0805N01N5002JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N01N5002JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N01N5002JE
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
PCN OtherNTHS Plating Equip Chng 06/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C50k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753890K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N01N5002JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N01N5002JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N01N5002JE Details Description
Related parts for NTHS0805N01N5002JE
CONN CARD EXTEND 70POS 1MM SLD datasheet.pdf
FUSE 20A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 20V datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONN RF COAXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.4A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
4P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
SILICONE O-RING datasheet.pdf
CAP FILM 270 NF 10% 2000VDC RAD datasheet.pdf