Vishay/Dale NTHS0805N01N5002KF
NTHS0805N01N5002KF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N01N5002KF
Brief Description
THERMISTOR NTC 50K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N01N5002KF.pdf
Availability of NTHS0805N01N5002KF
QUANTITY
NTHS0805N01N5002KF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N01N5002KF
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N01N5002KF
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C50k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753964K
B25/853974K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N01N5002KF
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N01N5002KF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N01N5002KF Details Description
Related parts for NTHS0805N01N5002KF
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 42.5A 280V .250"QC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16POS STR WASH 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W NO PNP datasheet.pdf
BLADE SET HEX SOCKET W/CASE 11PC datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf