Vishay/Dale NTHS0805N03N1501KE
NTHS0805N03N1501KE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N03N1501KE
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N03N1501KE.pdf
Availability of NTHS0805N03N1501KE
QUANTITY
NTHS0805N03N1501KE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N03N1501KE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N03N1501KE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N03N1501KE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N03N1501KE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N03N1501KE Details Description
Related parts for NTHS0805N03N1501KE
TOOL ACTUATOR REMOVAL V-SERIES datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 500MW DO35 datasheet.pdf