Vishay/Dale NTHS0805N04N2203JU
NTHS0805N04N2203JU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N04N2203JU
Brief Description
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N04N2203JU.pdf
Availability of NTHS0805N04N2203JU
QUANTITY
NTHS0805N04N2203JU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N04N2203JU
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N04N2203JU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C220k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N04N2203JU
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N04N2203JU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N04N2203JU Details Description
Related parts for NTHS0805N04N2203JU
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8FLIPCHIP datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW LLDS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
L21-20 PLUG ASSY HI-AMP 5WIRE datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER datasheet.pdf
BLZP 5.00/23/180LH SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf