Vishay/Dale NTHS0805N06N2201JE
NTHS0805N06N2201JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N06N2201JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N06N2201JE.pdf
Availability of NTHS0805N06N2201JE
QUANTITY
NTHS0805N06N2201JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N06N2201JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N06N2201JE
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N06N2201JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N06N2201JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N06N2201JE Details Description
Related parts for NTHS0805N06N2201JE
IC DAC DUAL V-OUT SRL 8BIT 8SOIC datasheet.pdf
IC CAN CONTRLR 5V AUTOTEMP 44QFP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 30 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A 2DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf