Vishay/Dale NTHS0805N11N3002JE
NTHS0805N11N3002JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N11N3002JE
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N11N3002JE.pdf
Availability of NTHS0805N11N3002JE
QUANTITY
NTHS0805N11N3002JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N11N3002JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N11N3002JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753700K
B25/853715K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N11N3002JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N11N3002JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N11N3002JE Details Description
Related parts for NTHS0805N11N3002JE
RES SMD 953K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES MO 3W 15 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 14.17"L X 6.3"W datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 20A 690V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 62POS datasheet.pdf