Vishay/Dale NTHS0805N17N1003KF
NTHS0805N17N1003KF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N17N1003KF
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N17N1003KF.pdf
Availability of NTHS0805N17N1003KF
QUANTITY
NTHS0805N17N1003KF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N17N1003KF
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N17N1003KF
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754064K
B25/854073K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N17N1003KF
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N17N1003KF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N17N1003KF Details Description
Related parts for NTHS0805N17N1003KF
IC OPAMP JFET 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
IC BLUECORE4 FLASH PNG 96-LFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SOT563 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
ANT RUBBER DUCK APXTENDER 5.5DBI datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
2MM MGRID HDR SMT D/R /CAP GOLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf