Vishay/Dale NTHS0805N17N1203JE
NTHS0805N17N1203JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N17N1203JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 120K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N17N1203JE.pdf
Availability of NTHS0805N17N1203JE
QUANTITY
NTHS0805N17N1203JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N17N1203JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N17N1203JE
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C120K
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754064K
B25/854073K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N17N1203JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N17N1203JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N17N1203JE Details Description
Related parts for NTHS0805N17N1203JE
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 3PH SL 30SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf