Vishay/Dale NTHS1005N02N9201JF
NTHS1005N02N9201JF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1005N02N9201JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 9.2K OHM 5% 1005
Datasheet Download
NTHS1005N02N9201JF.pdf
Availability of NTHS1005N02N9201JF
QUANTITY
NTHS1005N02N9201JF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1005N02N9201JF
Internal Part NumberEIS-NTHS1005N02N9201JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C9.2K
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753477K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1005N02N9201JF
Related LinksNTHS1005N, NTHS1005N02N9201JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1005N02N9201JF Details Description
Related parts for NTHS1005N02N9201JF
NEON INDICATOR 9/32" RED PNL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TMDS REGEN W/MUX 128-MQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
SLIMDWR 8P20S PINV SC 200AG datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
10V + 5V References IC datasheet.pdf