Vishay/Dale NTHS1206N02N7001KF
NTHS1206N02N7001KF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N02N7001KF
Brief Description
THERMISTOR NTC 7K OHM 10% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N02N7001KF.pdf
Availability of NTHS1206N02N7001KF
QUANTITY
NTHS1206N02N7001KF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N02N7001KF
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N02N7001KF
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C7k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753477K
B25/853486K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N02N7001KF
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N02N7001KF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N02N7001KF Details Description
Related parts for NTHS1206N02N7001KF
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HPC PATCHBAY 3.5" BLANK PNL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8DIP datasheet.pdf
BASE ELEMENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT RECP datasheet.pdf
AB 3C 3#8 PIN PLUG datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 766MHZ 484BGA datasheet.pdf