Vishay/Dale NTHS1206N06N1501JE
NTHS1206N06N1501JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N06N1501JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N06N1501JE.pdf
Availability of NTHS1206N06N1501JE
QUANTITY
NTHS1206N06N1501JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N06N1501JE
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N06N1501JE
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N06N1501JE
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N06N1501JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N06N1501JE Details Description
Related parts for NTHS1206N06N1501JE
CONN BACKSHELL DB25 METAL PLATED datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 52.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.3A TO-220F-3 datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 300MA 10.7 OHM datasheet.pdf