Vishay/Dale NTHS1206N10N1502JE
NTHS1206N10N1502JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N10N1502JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N10N1502JE.pdf
Availability of NTHS1206N10N1502JE
QUANTITY
NTHS1206N10N1502JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N10N1502JE
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N10N1502JE
PCN OtherNTHS Plating Equip Chng 06/Aug/2015
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C15k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753500K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N10N1502JE
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N10N1502JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N10N1502JE Details Description
Related parts for NTHS1206N10N1502JE
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.04A 110 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2A S-MINI datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.1" NYL 0.1" GREEN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf