Vishay/Dale NTHS1206N17N1503KE
NTHS1206N17N1503KE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N17N1503KE
Brief Description
THERMISTOR NTC 150K OHM 10% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N17N1503KE.pdf
Availability of NTHS1206N17N1503KE
QUANTITY
NTHS1206N17N1503KE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N17N1503KE
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N17N1503KE
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C150k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754064K
B25/854073K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N17N1503KE
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N17N1503KE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N17N1503KE Details Description
Related parts for NTHS1206N17N1503KE
DUAL LOK ADH 1/2"X50YD 2REEL CLR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HEADER ADAPTER CARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W LINEAR datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V JB 1812 datasheet.pdf