Murata Electronics North America NTPAA3R9LD6A0
NTPAA3R9LD6A0 picture photo
Mfg. Part Number
NTPAA3R9LD6A0
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 3.9 OHM 15% 2.7A 10MM
Datasheet Download
NTPAA3R9LD6A0.pdf
Availability of NTPAA3R9LD6A0
QUANTITY
NTPAA3R9LD6A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTPAA3R9LD6A0
Internal Part NumberEIS-NTPAA3R9LD6A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
SeriesNTPAA
PackagingTape & Box (TB)
R @ 25°C3.9 Ohm
Tolerance±15%
Current - Steady State Max2.7A
R @ Current-
Diameter0.394" (10mm)
Approvals-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTPAA3R9LD6A0
Related LinksNTPAA3, NTPAA3R9LD6A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTPAA3R9LD6A0 Details Description
Related parts for NTPAA3R9LD6A0
RES SMD 1.82KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.95"L X 4.92"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf