Red Lion Controls NTPS-24-TT-XXX
NTPS-24-TT-XXX picture photo
Mfg. Part Number
NTPS-24-TT-XXX
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
24VDC 1.3 AMP TT PS
Datasheet Download
NTPS-24-TT-XXX.pdf
Availability of NTPS-24-TT-XXX
QUANTITY
NTPS-24-TT-XXX Order Process
Ship out your order
Specifications of NTPS-24-TT-XXX
Internal Part NumberEIS-NTPS-24-TT-XXX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTPS-24-TT-XXX
Related LinksNTPS-24, NTPS-24-TT-XXX Datasheet, Red Lion Controls Distributor
NTPS-24-TT-XXX Details Description
Related parts for NTPS-24-TT-XXX
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 5V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 132CSBGA datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
ENDPLATE 2-TYPE 505 datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf