NDK NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3 picture photo
Mfg. Part Number
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32 MHZ 6PF SMD
Datasheet Download
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3.pdf
Availability of NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
QUANTITY
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
Internal Part NumberEIS-NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX1612SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
Related LinksNX1612SA-32.00, NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3 Datasheet, NDK Distributor
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3 Details Description
Related parts for NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
CONN HEADER 15POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPST/NO 5A QC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT SQ FLANGE W/1M CORD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 100MA SOT-23 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% 10MSOP datasheet.pdf
ADAPTER 24TSSOP TO 24DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf